Meme komiksy

Snad každé dítě milovalo komiksy, tolik oblíbené pro svoji jednoduchost, kterou bavily i děti, které neuměly číst. Doba pokročila a s příchodem Internetu a zejména Facebooku vznikly Meme komiksy. Tyto komiksy se zpravidla skládají ze dvou a více políček, kde jsou znázorněny tzv. meme faces (meme obličeje), doplněné krátkým popiskem. Tento formát si vydobyl velkou oblibu zejména pro svoji jednoduchost i snadnou pochopitelnost napříč různými jazyky i etniky.

Jak meme komiks vytvořit?

Při návrhu komiksu lze využít databáze již vytvořených meme charakterů, které lze libovolně kombinovat a doplňovat texty. Na Internetu existují hotové databáze meme obličejů, které stačí pouze přidat do grafického editoru (např. Malování ve Windows) a doplnit jednoduchými texty. Při vkládání různých obličejů ani nevadí, když se různé charaktery kombinují. V jednom políčku může být klidně Barack Obama, ve druhém Trollface či LOL. Na grafickém vzhledu u tohoto typu komiksu téměř nezáleží. Nejdůležitějším faktorem je sdělení, které musí být stručné a jasné.
Proto, pokud chceš vyjádřit názor na danou situaci, tak proč nevytvoříš vlastní český (cz) meme komiks?

Kde všude lze meme nalézt?

Popularity jednoduchých postaviček využívají i výrobci různých zábavných předmětů a tak jsou k dostání trička, hrnky, podložky pod myš, náušnice a připínací placky s meme motivy.