Vlastní originální tričko s potiskem

Jste rádi středem pozornosti nebo jen rádi prezentujete své oblíbené výroky a hlášky z filmů? Pak právě pro vás jsou určena humorná a originální trička s potiskem, která mají za hlavní cíl upoutat pozornost, ať už neotřelým motivem, či svým zpracováním.

Velké oblibě se v poslední době těší trička s vtipnými nápisy určená pro žáky končící devítiletou školní docházku a pro absolventy škol. Na přední stranu trika se umístí hláška z oblíbeného seriálu, citát či krédo, na zadní stranu pak seznam všech absolvujících žáků. Může se tak jednat o originální počin, kdy každý ze studentů získá trvalou památku na léta povinné školní docházky.

A co třeba pořídit originální trička na rozlučku se svobodou?

Kam tričko s potiskem nosit?

Záleží jen na vás. Pokud váš zaměstnavatel striktně nevyžaduje určitou firemní kulturu v oblékání, tzv. dress code, je možné vtipná trička s potiskem nosit do práce, vhodná jsou i pro nošení do školy, zde ale pozor na kantory, kteří z vás nemusejí mít vždy radost.

Poslední a nejvíce využívanou možností jsou samozřejmě bary, hospody a kluby. Do těchto zařízení se ztřeštěná a cool trička hodí především. Zvláště, pokud je jejich nositel dostatečně sebevědomý a dokážete si ze sebe udělat legraci, případně chce veřejně prezentovat své názory v podobě ilustrací nebo nápisů na tričku.

Potisk na tričko

Meme trička

Hlavně díky Facebooku se do popředí zájmu dostaly neotřelé komiksy zvané meme. Co je to meme? Meme je možnost vyjádření svého názoru pomocí jednoduchých náčrtů a skic, zejména lidských postav. Postavy lze vytvořit buď svépomocí, případně lze využít z postaviček a obličejů vytvořených jinými uživateli. Výhoda meme komiksů je v jejich jednoduchosti, rychlosti jejich vytvoření a snadnému porozumění u širokého spektra čtenářů. I díky tomu se tyto komiksy těší velké oblibě a jsou velice rychle virálně šířeny, jelikož většinou reflektují aktuální a palčivá témata.

Tvůrci motivů triček se nechali tímto fenoménem inspirovat a navrhli řadu různě zdařilých meme obličejů (z anglického originálu meme face), doplněných různými jednoduchými hesly.

Meme face

Jak je to s velikostmi?

V dnešní době již není problém sehnat trička v různých velikostech od velikosti S, přes M, L až po XL, XXL a XXXL. Velice oblíbená jsou i tzv. těhotenská trička, která poskytují své nositelce dostatek volnosti, kdy jí nikde nic netlačí. Koupě větší velikosti je taktéž vhodná, pokud chcete tričko používat na spaní, například místo noční košile. Opět budete volit větší velikosti, než běžně nosíte, abyste docílili pocitu co největšího pohodlí.

Materiál – bavlna

Pro běžné nošení se nejvíce hodí přírodní materiál – bavlna. Kvalitní bavlna je ideálním materiálem pro oblečení do teplých a horkých letních dní, jelikož dokáže absolvovat pot a nositeli tak zvyšuje pocit komfortu. Nevýhodou tohoto materiálu je snadnější mačkavost, než je tomu u ostatních používaných materiálů.

Barevná trička

Je nutné nosit jen černou a bílou?

Už dávno ne. Současné technologie jsou již na takové úrovni, že je možné vyrobit trička v různých barvách, nejen v obvyklé černé a bílé. Pokud se jedná o tričko s motivem, výrobce se snaží většinou volit takové kombinace barev, aby motiv na barevném podkladu nezanikl. U motivových variant je tak spíše obvyklé, že se používají jednobarevné varianty, které příliš neruší. Batikované a mnohobarevné varianty by zbytečně odtahovaly pozornost od toho hlavního – od motivu samotného.

Cena

Ceny běžně nabízených triček v poslední době rapidně klesly i díky širší nabídce dodávaných materiálů i zkvalitňování a zlevňování technologie tisku. Díky rozmachu internetu a stále rostoucímu počtu e-shopů se dají trička s neotřelým designem potisků sehnat za ceny od 200,-. Drobnou nevýhodou tak může být fakt, že je nutné platit poštovné, které celý nákup prodraží. Ideální je tak možnost složit se na celou dodávku s kamarády a objednat více kusů. Mnoho prodejců si je tohoto faktu vědomo a nabízí tak různé akce, jako třeba 3+1 tričko zdarma, kdy se snaží cenu dopravy zákazníkům alespoň takto kompenzovat.

Druh a technologie potisku textilu

Sítotisk (přímý tisk)
Jedná se o jednu z nejpoužívanějších technologií pro potisk textilu. Speciální barva je nanesena přes připravenou šablonu přímo na textil. Pro každou barvu se využívá vždy jedna šablona a barevný tisk je pak složen z více barevných šablon. Po nanasení barevné vrstvy je celý motiv „zapečen“ ve speciální troubě při teplotách přesahujících 150°C. Tato tepelná úprava zajistí stálost a barevnou odolnou výsledného motivu.

Transferový tisk
Využívá sítotiskovou technologii, proto je výrobní postup podobný jako u přímého sítotisku. Rozdíl je v tom, že u transferového tisku je barva přes šablonu nanášena na speciální papír, který se po vysušení barev vloží pod hydraulický lis. Vysoký tlak a teplota okolo 170°C zajistí optimální přenos a fixaci motivu z papíru na textil.

Digitální tisk
Digitální (sublimační) tisk je nejmodernější tiskovou technologií, která umožňuje celoplošný potisk na materiály z umělých vláken. Motiv je nejdříve vytištěn na tiskárně a následně se, podobně jako u transferového tisku, přenáší pomocí hydraulického lisu na požadovaný materiál. Lisování se provádí za teplot pohybujících se okolo 200°C, kdy vlákno materiálu při přenosu nasaje barvu. Tím je zajištěna odolnost proti ztrátě barevnosti motivu.